Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Değişim Hareketi coşkusu Trakya'da

ImageTürkiye Değişim Hareketi`nin lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 2011 seçimlerinde iktidar olacaklarını belirterek, parti içerisinde değişmeyen tek kuralın parti içi demokrasi olacağını söyledi. Mustafa Sarıgül, "Bizim siyasetimizde köşe başlarını tutmuş, bir türlü bırakamayan siyasetçi olmayacak. Bizde tek değişmeyecek kural parti içi demokrasi olacak, ön seçim olacak" dedi.

29 Mart yerel seçimlerinin ardından Türkiye Değişim Hareketi`ni başlatan İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Tekirdağ`ın Muratlı İlçe Belediye Başkanı DSP`li Nebi Tepe`nin davetlisi olarak Tekirdağ`a geldi. Tekirdağ sınırındaki Büyükkarıştıran yolu üzerinde yaklaşık 200 araçlık konvoyla karşılanan Sarıgül, sarı renkli otobüsten vatandaşları selamladı. Konvoy halinde Muratlı`ya gelen Sarıgül, ilçe meydanında vatandaşlara hitap etti. Yaklaşık bin kişinin katıldığı mitingde konuşan Sarıgül, 2011 yılında iktidar olacaklarını savundu. Mitinge Beşiktaş bayrağı ile çıkan Mustafa Sarıgül, Galatasaray, Fenerbahçe ve ardından da Beşiktaş`ı şampiyon yapan Mustafa Denizli`yi tebrik ederek, kutladı. `Mustafa Sarıgül`ün Trakya buluşması` adı altındaki mitingde `Başbakan Sarıgül` sloganları atıldı.

Koltuk ve rütbe kaygısı olmadığını söyleyen Sarıgül, 2011 yılında iktidar olabilmek için yola çıktıklarını kaydetti. Her gittiği yerde esnaf temsilcileriyle biraraya geldiğini anlatan Sarıgül, "Zaten bildiğiniz şeyleri size anlatmak için gelmedim, ben yüce yaratanın bizlere verdiği bu zengin topraklarda neden yoksullaşıyoruz demeye geldim. Ben kötülemeye değil, şikayet etmeye değil, çare bulmaya geldim. Bakınız bu Trakya toprakları dünyanın en verimli toprakları. Buğdayımız var, ayçiçeğimiz var, sulu tarım yapıyoruz, suyumuz var. Ergene Irmağı`nı kirletmişiz, zehir akıyor. Yıllardır ilgilenen yok, ayçiçeğinde verim düşmüş, buğdayda bu yıl hastalık düşmüş, neden oldu diyen yok. Şimdi buradan iktidarıyla, muhalefetiyle tüm siyasetçilere sesleniyorum. Bu işlerle uğraşmayacaksınız neden orada oturuyorsunuz" dedi.

Türkiye`nin içerde ve dışarıda sorunları olduğunu kaydeden Sarıgül, "Türkiye`nin dış sorunları var. Türkiye`nin iç sorunları var. Türkiye`nin bölgesel sorunları var. İşte bu ziyaretlerimde sizlerden bölgesel sorunları öğreniyorum. Şikayeti olmayan yok. Bu kadar çok sorun varsa ülke iyi yönetilmiyor demektir. Peki o zaman bu sorunları kim çözecek? Bu sorunları demokrasilerde siyaset çözer, Peki demokrasimiz ne durumda. Sizlerin sorunlarını parlamentoya götürecek olanları kim tayin ediyor. Siz mi yoksa genel başkanlar mı tayin ediyor. Bu parlamentoda tarımdan anlayan, eli toprağa değmiş, buğdayı, ayçiçeğini şöyle bir avucuna almış, bu benim alın terim demiş bir adam var mı? Yok" şeklinde konuştu.

"İSLAM VE ATATÜRK BİR PARTİNİN MALI OLAMAZ"
Türkiye Değişim Hareketi`nin lideri Mustafa Sarıgül, koltuk peşinde olmadığını ve 3 dönemdir belediye başkanlığı yaptığını ifade ederek, yapılanların Türkiye ve dünyada bilindiğini söyledi. Toplumsal değerlerin siyasete alet edildiğini öne süren Sarıgül, "Şimdi soruyorlar `Sarıgül neden dolaşıyor?` Şimdi herkes şunu iyi bilsin. Sarıgül koltuk peşinde değil. Sarıgül milletvekili olmuş, Sarıgül Türkiye`nin en büyük vilayetinde 3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyor. Orada neler yaptık Türkiye, dünya biliyor. Şimdi ben diyorum ki Türkiye iyi yönetilmiyor. Toplum kutuplara ayrılıyor. Toplumsal değerlerimiz siyasete alet ediliyor.

Çok şükür inançlı insanlarız. İnançlarımızdan ödün vermeyiz. İnançlarımız Allah`a varma yolumuzdur. İktidara varma yolu değildir. Atatürk bizim ulusal kahramanımızdır, cumhuriyetimizin kurucusudur. İslam bir partinin malı olamaz. Atatürk`te bir partinin malı olamaz. İslam da, Atatürk de hepimizin yüce değeridir. Hiç kimse yapay gündemlerle uğraşmasın, halkımızın derdi geçim. Siyaset sorunlardan, toplumdan kopuk olamaz. Biz her sorunu gerçek sahibi ile konuşuruz. Halkın sorunlarını esas alan bir siyaset anlayışıyla yollardayız" dedi.

"DEĞİŞMEYEN TEK KURAL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ"
İktidar olmak için kararlı ve sabırlı olmaları gerektiğini anlatan Sarıgül, yeni parti kurulmasından bahsetmezken, parti içerisindeki değişmeyen kuralın `parti içi demokrasi` olacağını kaydetti. Sarıgül, "Eğer bize fırsat verirseniz, bizim siyasetimizde köşe başlarını tutmuş, bir türlü bırakamayan siyasetçi olmayacak. Bizde tek değişmeyecek kural parti içi demokrasi olacak. Ön seçim olacak. Yeni bir parti için değil, yepyeni bir iktidar için yollardayız. Bölmek için değil, birleştirmek için yollardayız.

Hangi partiye oy vermiş olursanız, olun, namuslu, dürüst, yurtsever halkımızın tamamının desteğini almak için yollardayız. 2001 seçimleri çok önemli. Önümüzdeki seçimde halkımızın umutlu bakışlarını boşa çıkarmayacağız. Daha çok üretim, adil paylaşım, zenginlik ve bereket için varız. Hep birlikte taşın altına elimizi koyacağız. Biz kararlıyız, yeter ki sizler bizimle birlikte yola çıkın. Ne yaparsak sizlerle birlikte yapacağız. Paylaştığımız sevgi, bilgi dere olur, ırmak olur, denize ulaşırsa Türkiye`nin varlık ve berekete kavuşma yolu açılmıştır. O güven ve sevgiyi iktidara taşımak istiyoruz" dedi.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ`I KUTLADI
Dün gece Turkcell Süper Ligi şampiyonu olan Beşiktaş Kulübü`nü de unutmayan Sarıgül, Mustafa Denizli`nin gösterdiği sabır ve nezaketli konuşmaları ile başarıya imza attığını anlatarak, "Çok değerli bir hocamız. Bütün nezaketi ile muhteşem bir başarıya imza attı. Önce Galatasaray, sonra Fenerbahçe, şimdi de Beşiktaş`ı şampiyon yaptı. Beşiktaşımızı tebrik ediyorum, kutluyorum. Mustafa Denizli hocamızın o güzel sabrına, nezaketine ve konuşmalarına, Muratlı`dan selam gönderiyoruz. Diyoruz ki düşmeyen kalkmayan bir tek Allah`tır. İşte bizi de iktidara sabrımız ve kararlığımız taşıyacak" ifadelerini kullandı.

Konuşması sırasında sürekli `Başbakan Sarıgül` sloganları ile alkışlanan Mustafa Sarıgül ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, mitingin ardından Bülent Ecevit adı verilen parkın açılışını yaptı. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Sarıgül, daha sonra Tekirdağ`dan ayrıldı.
kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile