Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Demokrat Partide İstifalar

ImageDemokrat Parti`nin (DP) Tekirdağ`daki İl Başkanı Sebahattin Eral ve Merkez İlçe Başkanı Osman Dursun görevlerinden istifa etti.

DP Tekirdağ İl binasında basın toplantısı düzenleyen DP İl Başkanı Av. Sebahattin Eral, il Başkanlığı`na getirildiğinde prensip olarak 30 Mart seçimlerine kadar görevde kalacağını açıklamıştı.

Yerel seçimlerin ardından bir genel kurul yaşadıklarını ifade eden Av. Eral, aktif siyaset yaşamını bitirdiğini söyledi. İş yoğunluğu nedeniyle görevi bıraktığını kaydeden DP İl Başkanı Av. Sebahattin Eral, "Sayın Hüsamettin Cindoruk`a karşı bir tavır içerisinde değiliz. Kaldı ki genel kurulda divan heyetinde yer aldım.

Ben 40 yıldır siyaset yapıyorum. Avukat olduğum içinde partiye gerekli zamanı ayıramıyorum. Bu nedenle hem aktif siyaset hayatımı hem de il başkanlığı görevini bırakıyorum. Biz partimizin her zaman neferiyiz. Her zaman partimiz için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

DP Tekirdağ Merkez İlçe Başkanı Osman Dursun ise parti içerisinde yeni bir oluşumun meydana geldiğini ifade ederek "Biz bu oluşuma karşı değiliz ancak yoğun iş tempomuz nedeniyle böyle bir karar aldık. Parti de genç arkadaşlarımızın yolunu açıyoruz. Bu nedenle istifa ettik" şeklinde konuştu.

kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile