Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Selin Tekirdağ'da Tarım Hasarı Açıklandı

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home2/cerkezkoy/public_html/cwebtr/images/stories/tekirdagselfelaketi.jpg
There was a problem loading image /home2/cerkezkoy/public_html/cwebtr/images/stories/tekirdagselfelaketi.jpg
ImageTekirdağ`da meydana gelen sel felaketinin, tarım arazilerinde yaklaşık 1 milyon 676 bin 160 TL`lik hasara yol açtığı bildirildi.

AA muhabirinin Tarım İl Müdürlüğü`nden edindiği bilgiye göre, Hasar Tespit Komisyonu, sel afetiyle ilgili yürüttüğü ön tespit çalışmalarını tamamladı.

Saray ve Bahçeköy`deki selin ardından, 12 Eylül`de Kumbağ`da yaşanan sel afeti dolayısıyla Kumbağ Beldesi, Naip, Çanakçı, Otmanlı, Selçuk, Taşomurca, Generli, İnecik, Karansıllı, Yukarı Kılıçlı, Yeniköy, Karaçalı ve Oruçbeyli ile Dedecik köylerinde incelemede bulunan ekip, 410 çiftçi aileye ait 5 bin 780 dekar ayçiçeği, 100 dekar silajlık mısır, 600 dekar sebze ve 100 dekar yonca ekilişlerinde yüzde 50–100 oranında zarar meydana geldiğini rapor etti.

15 adet küçükbaş, 2 adet büyükbaş ve 280 adet arılı kovanın telef olduğu afette, sel suları nedeniyle 2 adet traktör ile 23 adet sera tesisinde hasar gördü.

Ayrıca depoda bulunan 380 ton buğday, 1.5 ton arpa ve 1.5 ton kimyevi gübrede yüzde 20 oranında zarar oluştu.

Malkara ilçesindeki sel felaketi ise Sağlamtaş, Çimendere ve Çınarlıdere köyü olmak üzere toplam 3 köyde 55 çiftçi ailesine ait 450 dekar ayçiçeği ekili tarlalarda yüzde 20 ile 35 oranında zarara yol açtı.

Ön tespit çalışmasına göre, Tekirdağ il genelindeki tarım arazilerde tahmini zarar 1 milyon 676 bin 160 TL olarak hesaplandı.

kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile