Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çerkezköy'de Doktoru Gasp Edenlere 11 Yıl Ceza Verildi

ImageÇerkezköy Özel Optimet Hastanesi Ortak ve Doktorlarından Üroloji Uzmanı İlkay Kırkaç`ı (40) Silahla Kaçıran Eski Ambulans Şoförü Mustafa Üstek ve Arkadaşı Ömer Baykara, Yargılandıkları Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi`nce, Ayrı Ayrı 11 Yıl 4 Ay 20 Gün Hapis Cezasıyla Cezalandırıldı.

Çerkezköy Özel Optimet Hastanesi ortak ve doktorlarından üroloji uzmanı İlkay Kırkaç`ı (40) silahla kaçıran eski ambulans şoförü Mustafa Üstek ve arkadaşı Ömer Baykara, yargılandıkları Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi`nce, ayrı ayrı 11 yıl 4 ay 20 gün hapis Cezasıyla Cezalandırıldı.

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesinde 2007-2008 yılları arasında ambulans şoförlüğü yapan Mustafa Üstek (29), istifa ederek işten ayrıldı. Ardından maddi sıkıntıya giren Üstek özel bir hastanenin ortağı olan ve hastanesinde doktorluk yapan İlkay Kırkaç`ı başına silah dayayarak kaçırmış ve Velimeşe beldesindeki Kumlugeçit mevkiine götürerek 3 kredi kartını, 300 Euro ve 400 TL parasını gasp edip, kredi kartlarının şifrelerini de öğrendikten sonra doktorun ellerini ve ayaklarını bağlayıp bırakmışlardı.

Öğrendikleri kredi kartlarının şifreleri ile de kartlardan 4 bin 200 TL para çeken hırsızlar, İlkay Kıraç`ı bıraktıkları yere tekrar geri dönmüş, fakat doktor çalılıklar arasına saklanarak kendini kurtarmıştı. Yapılan tahkikat sonucu hırsızlar Çerkezköy`de yakalanmıştı.

Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davada; `kredi kartını kötüye kullanma, silahlı kişinin kendisini tanınmayacak bir hale koyması suretiyle birden fazla kişi ile gece vakti yağma, cebir ve tehdit kullanarak hürriyetten yoksun kılma` iddiasıyla yargılanan sanıklar Mustafa Üstek ve Ömer Baykara, toplamda ayrı ayrı 11 yıl 4 ay 20 gün hapis Cezasıyla Cezalandırıldı.

zaman.com.tr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile