Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çerkezköy Karaağaç OSB de Yangın

b_150_0_16777215_0___images_stories_karaagac-yangin.jpgÇerkezköy Karaağaç Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Scholz Metal fabrikasında yangın çıktı.  Binlerce buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası ve elektrikli ev aletleri hurdalarının bulunduğu Karaağaç'taki geri dönüşüm tesislerinde akşam saatlerinde yangın çıktı. Çıkış sebebi belirlenemeyen yangına ilk etapta Çerkezköy, belde belediyeler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nden itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. Zaman zaman patlamaların yaşandığı yangının daha da büyümemesi için itfaiye ekipleri yoğun çaba gösterdi. Yangın nedeniyle tesislerde büyük miktarda maddi hasar oluştu.

Çerkezköy Beldiyesi itfaiyesinin yanında Karaağaç İtfaiyesi Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye müdürlüğü ve BSH fabrikası itfaiyesi Kızılpınar ve Veliköy Belediyelerinin itfaiyeleri de yangını söndürmek için bölgeye intikal etti.
Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Rüştü Eryılmaz ile çok sayıda yetkili, olay yerine gelerek yangın hakkında yetkililerden bilgi aldı

Yorumlar  

 
0 #1 memet 16-02-2013 17:32
çerkezköy ve civarında hatta tekirdağ geneli ile lüleburgazda yani endüstüriyel tesislerin bulunduğu her yerleşim alanında ciddi yangın güvenlik tedbirleri alınması lasım. dolayısı ile İtfai yönden bağımsız selbest denetçiler olması lazım İtfaiyenin siyasi başarı sonucu oluşan bir kurum olan belediyelerden alınması lazım. tabii bizim yatırımcılarınd a biraz kurumsal davranmasıda lazım örneğin yanan fabrikadaki yangın güvenlik önleminin biraz geliştirilmiş olması bu durumu engelleyebilird i sanırım.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile