Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çorlu'da Define Operasyonu

ImageÇorlu`da izinsiz define aradıkları ileri sürülen ve aralarında özel kolej sahibi bir işadamı ile Çorlu Belediyesi eski başkan yardımcısının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, izinsiz kazı yapıp define arayan bir şebeke, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından 4 ay süreyle takibe alındı.

Şebekenin Edirne`nin Enez ilçesine bağlı Yenice Köyü`nde define arama çalışması yaptığını tespit eden ekipler, operasyon için harekete geçti. Köydeki araziye definecilerden önce gelen polis ekipleri, İsmail A., Necmettin Y. ve Gökhan A. adlı 3 kişiyi kazıda kullandıkları aletlerle birlikte yakaladı.

Soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri, define avcılarının bağlantılı oldukları öne sürülen İbrahim Ö., Mehmet T., Zekeriya Ç., Ayhan A., İsmet A. ve Rasim Ç.`yi de gözaltına aldı. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü`nde sorgulanan 9 kişi daha sonra Çorlu Adliyesi`ne sevk edildi. Define arama suçlamasıyla gözaltına alınan 9 kişiden İsmet A`nin Çorlu Belediyesi eski başkan yardımcısı, Rasim Ç`nin de özel kolej sahibi iş adamı olduğu kaydedildi.

Öte yandan Çorlu Adliyesi`nde nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından sorguları yapılan 9 kişiden İsmet A., İbrahim Ö. ve Mehmet T. savcılık tarafından serbest bırakılırken, diğerleri nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile