Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çorlu Yulaflı'da Uyuşturucu Baskını

ImageYulaflı`da 8 katlı uyuşturucu fabrikası

Balkanların en büyük uyuşturucu kaçakçısı Slovenyalı Brane D. uyuşturucu operasyonunda yakalandı. Operasyonda uyuşturucu madde yapımında kullanılan 5 ton asetik asit anhidrit ele geçirildi. Operasyon, polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri elde edilen istihbarat doğrultusunda, Balkanların en büyük uyuşturucu kaçakçısı Slovenyalı Brane D. ile Makedonyalı Ekrem V. İle Baki M.`yi takibe aldı. Şüphelilerin yurtiçi ve yurtdışında satılması planlanan uyuşturucunun hammaddesini Türkiye`ye getirerek depoladığını tespit etti. Teknik takip başlatan polis ekipleri şüphelilerin Tekirdağ Çorlu`da Yulaflı köyünde 8 katlı bir binayı kiraladığını tespit etti. Yapılan operasyonla şüphelilerle baskın düzenlendi. 450 polis ve 200 jandarmanın katıldığı operasyona özel harekat timleri de destek verdi. Baskın da balkanların en büyük uyuşturucu kaçakçısı olduğu belirtilen ve Bulgaristan`da uyuşturucu fabrikası sahibi olduğu iddia edilen Slovenyalı Brane D. de gözaltına alındı.

Brane D., Makedonyalı Ekrem V ile Bakı M. Edirne`de sınır kapısından çıkmak üzereyken yakalandı. Mehmet K., Zeki D., Velit T. Veysel S., Dursun S., Sadık S., ve Hasan Ö`de fabrikada gözaltına alındı. Zeki D.`nin doktor lakaplı olduğu ve uyuşturucu yapmakta pratik bilgi sahibi olduğu belirtildi. Operasyon da 5 ton asit anhidrit maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca 20 adet fişek ve 1 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi.

Şüphelilerin yurtdışından gelen uyuşturucu hammaddesini ayrıştırdıktan sonra depoladığı daha sonra uyuşturucuya dönüştürme işlemleri için Bulgaristan`a gönderdiği ifade edildi. Baskında asit anhidriti dönüştürme işlemlerin de kullanılan makinelere de el konuldu. Emniyette sorguları tamamlanan 11 kişi adliyeye sevk edildi.

kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile