Anadolu Efes’ten büyük başarı

Turkish Airlines EuroLeague 2020 – 2021 sezonu şampiyonu Anadolu Efes, EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde “Dijital Maç Günü Deneyimi” isimli projesiyle finale kalarak önemli bir başarıya daha imza attı.

EuroLeague ve EuroCup’ta yer alan 42 takımın pazarlama projelerinin değerlendirmeye alındığı Devotion Pazarlama Ödülleri’nde finale kalan ve daha önce dört kez Devotion Pazarlama Altın Ödülü, bir kez de Devotion Pazarlama Gümüş Ödülü kazanan Anadolu Efes, 2019 ve 2020 yıllarında üst üste iki kez Altın Ödül kazanarak bir ilke de imza atmıştı. 2021 EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde finale kalan takımlar arasından dereceye girenler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Daha önce 2010, 2013, 2017 ve 2020 yıllarında Altın Ödül’ü kazanıp Avrupa genelinde bu onura dört kez erişen tek takım olan Anadolu Efes’in bu yıl finale kalan projesi ise “Dijital Maç Günü Deneyimi” idi.

Dijital dönüşüm projeleriyle uzun süredir basketbol dünyasında fark yaratan Anadolu Efes Spor Kulübü, Covid-19 salgını sebebiyle taraftarlarını Sinan Erdem Spor Salonu’nda ağırlayamasa da gerçekleştirdiği projelerle basketbolseverlerin evlerine konuk olmuştu.

Anadolu Efes Stüdyo’nun izlenme sayıları 9 milyona yaklaşmıştı

Anadolu Efes’in ev sahibi olduğu karşılaşmalardan önce resmi Twitter, Facebook ve Youtube hesapları üzerinden canlı yayınlanan, taraftarları basketbol heyecanının yanı sıra özel konuklar ve eğlenceyle buluşturan Anadolu Efes Stüdyo, basketbolseverlerden çok olumlu geri dönüşler almış ve sezon boyunca toplamda 9 milyona yakın izlenme sayısına ulaşmıştı.

Anadolu Efes’in Sesi Mustafa Özben’in sunuculuğunu üstlendiği; sinema, tiyatro, müzik, spor ve iş dünyasından önemli isimlerin konuk olduğu yayınlara Anadolu Efes Spor Kulübü maskotu Çaylak ve kulüp partnerleri de renk katmıştı.

Dijital Tribün, Avrupa basketbolunda bir ilk olmuştu

İlklerin takımı Anadolu Efes, 2020 – 2021 sezonu içerisinde “Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribünü”nü de hayata geçirerek Avrupa basketbolunda yine bir ilke imza atmıştı. Microsoft ve beIN Sports Türkiye’nin desteğiyle FC Bayern Münih’in konuk edildiği karşılaşmada gerçekleştirilen “Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribünü” sayesinde yüzlerce taraftarın maç heyecanına +1 olması sağlanmış ve bu projeyle milyonlarca kişiye ulaşılmıştı.

Dijital Deplasman Buluşmaları’nda taraftarlar maç heyecanını paylaştı

Ayrıca sezon içerisinde oynanan EuroLeague deplasman maçları da unutulmamış ve Anadolu Efes taraftarları için dijital bir platformda, “Dijital Deplasman Buluşmaları” organize edilmişti. Taraftarların maç heyecanını birbirleriyle paylaşabildikleri buluşmalarda kulüp partnerlerinin sürpriz hediyeleri de basketbolseverlerle buluşturulmuştu.

Covid-19 salgınına rağmen taraftarlarından uzak kalmamayı başaran Anadolu Efes Spor Kulübü, tüm bu dijital projeleriyle taraftarlarıyla arasındaki bağı daha da güçlendirmişti.

Final aşamasında 9 takım yer alacak

EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri final aşamasında Anadolu Efes Spor Kulübü ile birlikte yer alacak takımlar ise şöyle: AX Armani Exchange Milan, Kızılyıldız mts, Dolomiti Energia Trento, FC Bayern Münih, Fenerbahçe Beko, Real Madrid, Valencia Basket ve Zalgiris Kaunas.

Finale aşamasında yer alan takımlar arasında Altın, Gümüş ve Bronz ödül kazanan projeler ise önümüzdeki günlerde EuroLeague tarafından açıklanacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Anadolu Efes’ten büyük başarı için yorumda bulun

    Anadolu Efes’ten büyük başarı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anadolu Efes’ten büyük başarı için ilk yorumu yapabilirsin.