Gündem

Kuraklıkla mücadelede büyük başarı

Ordu’nun yüksek kesimleri başta olmak üzere özellikle yaz aylarında kırsal kesimde yaşanan su sıkıntısı giderek azalıyor.

ORDU (İGFA) – OBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) tarafından yoğun bir tempo ile sürdürülen çalışmalar kapsamında 2019-2023 yıllarını kapsayan 4 yıllık süreçte susuzluk yaşayan 272 mahalleden 212’si temiz ve kaliteli içme suyuna kavuştu. Çalışmaların devam ettiği 60 mahallede ise yılsonuna kadar çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

BAŞKAN GÜLER: “SUSUZ MAHALLE KALMAYACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan Güler, yatırımlar sayesinde 19 ilçede susuz mahalle sayısında ciddi anlamda azalma olduğunu kaydetti.

Su problemini 2023 yılının sonunda tarihe gömeceklerini dile getiren Başkan Güler, “Göreve geldiğimizde 19 ilçemizde özellikle kırsal mahallelerimizde ciddi su sıkıntıları vardı. Toplamda 272 mahallemizde içme suyu problemi yaşanıyordu. Yaptığımız projelerle aradan geçen 4 yılda bu rakamı 60’a kadar düşürdük. Geri kalan bu sayınında sıfırlanması için OSKİ ekiplerimiz çalışma yürütüyor. Hedefimiz yılsonuna kadar bu çalışmaları tamamlayarak vatandaşlarımıza temiz ve kaliteli içme suyunu ulaştırmak olacaktır” dedi.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Çerkezköy

7/24 Güncel tarafsız haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu